Jak zachránit mobil po pádu do vody

Pád telefónu do vody je bežná nehoda, ktorá sa môže stať každému. Či už ide o nehode v bazéne, v daždi, v umývadle, v jazere alebo v toalete – môže dôjsť k vážnemu poškodeniu vášho zariadenia. Našťastie však existuje niekoľko krokov, ktoré môžete podniknúť, aby ste telefón pred poškodením vodou zachránili. Tento článok pojednáva o tom, čo by ste mali urobiť, ak sa niekedy ocitnete v tejto nešťastnej situácii. Budeme diskutovať o najlepších metódach na vysušenie mokrého telefónu a, ako zabrániť ďalšiemu poškodeniu. Ak vám teda telefón spadol do vody, nebojte sa – stále je tu nádej!

Obsah:

Vypnite telefón

Ak telefón spadne do vody, musíte ho okamžite vytiahnuť a vypnúť. Ak je telefón zapnutý, elektrické impulzy ho môžu ovplyvniť a spôsobiť vážne poškodenie. Vypnutie telefónu môže znížiť poškodenie a zvýšiť spôsob zakúpenia mobilného telefónu.

Odstránenie dielov

Potom musíte odstrániť karty SIM, ako aj všetky externé, napríklad ochranné sklo, krytymobilných telefónov a karty SD. Ak je to možné, vyberte aj batérie. Väčšina telefónov sa v súčasnosti dodáva so zabudovanými batériami. Telefónom v tom čase netraste ani nafúknite vzduch. Voda sa totiž dostane do celého telefónu a spôsobí jeho poruchu.

Vyčistite mobilný telefón

Potom telefón utrite suchou čistou handričkou bez prachu. Ak sa telefón dostane do s nealkoholickými nápojmi alebo slanou vodou, dôjde k jeho znečisteniu, preto ho utrite vlhkou handričkou a vyčistite ho suchou utierkou.

Udržiaval ju v ryží

Ryža má schopnosť absorbovať viac vlhkosti. Ak ju vložíme na niekoľko hodín do vrecka s ryžou môže pomôcť znížiť účinky vody v mobile. Táto metóda je však v súčasnosti neúčinná modeloch. Okrem toho skladovanie vo vzduchotesných nádobách počas šiestich hodín znižuje vplyv vody.

Vyhnite sa sušičom vlasov

Malé množstvo vody v reproduktore telefónu môže zhoršiť jeho funkčnosť. V takýchto prípadoch sa niektoré na webových stránkach k dispozícii funkcie vysunutia. Vydáva zvuk, ktorý generuje vlny s cieľom odstránil vodu zo zariadenia a pomohol pri jeho obnove. Telefón tiež nenabíjajte, ak má bol poškodený vodou. Mohlo by to spôsobiť skrat a iné problémy. Ak máte stále problémy s telefónom, obráťte sa čo najskôr na servis.

Nižšie sú uvedené niektoré webové stránky o vyhadzovaní vody 


Comments

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *